Inne wpisy blogowe

1 Października 2021

Czy istnieje idealna strona internetowa ?

Co powinna zawierać strona ? O czym nie można zapomnieć ?

25 Września 2021

Strona internetowa w abonamencie

To idealne rozwiązanie stworzone przede wszystkim do nowo otwartych firm oraz

20 Września 2021

Tworzenie tekstów na strone www

Copywriting rozumiemy jako sztukę i umiejętność tworzenia treści odpowiednich na strony internetowe, reklamy i materiały promocyjne.

15 Września 2021

Branżowy katalog firm

W naszym katalogu znajdziesz WSZYSTKO, SZYBKO i BLISKO! Sprawdź jak działa

10 Września 2021

Nazwa i logo/logotyp firmy

Jak wyróżnić się na tle konkurencji?

31 Sierpnia 2021

Firmowe adresy email

Korzyści posiadania adresu e-mail we własnej domenie

Grafiki i zdjęcia na stronę www

5 WRZEŚNIA 2021 / Odpowiadamy - Podpowiadamy

Darmowe? Płatne? Gdzie szukać?

Niemalże każda strona internetowa posiada nie tylko tekst, lecz także zdjęcia lub grafiki.

Blog - Nazwa i logotyp firmy

Skąd wziąść zdjęcia, grafiki, filmy na swoją stronę www?

Trzeba wiedzieć, że wszystkie zdjęcia, grafiki itd, które chcemy wykorzystać na swojej stronie internetowej, muszą być legalnymi materiałami. Nie możemy ot, tak skopiować zdjęcia z dowolnej strony www i umieścić go na swojej witrynie internetowej. Zdjęcia, grafiki, filmy są czyjąś własnością i objęte są prawami autorskimi. W związku z tym takie materiały możemy kupić lub poprosić autora o ich udostępnienie i wtedy dopiero możemy je opublikować.

Banki zdjęć. Płatne i bezpłatne.

Zdjęcia płatne możemy nabyć pojedynczo, w pakietach czy też wykupując abonament odnawiany przez subskrypcję na stronach banków zdjęć. Znajdziemy w nich miliony zdjęć, grafik, ilustracji, pliki video, plików dźwiękowych i innym plików.

  Strony płatne:
 • Adobe Stock

  W usłudze Adobe Stock można wyszukiwać miliony dostępnych bez tantiem obrazów, zdjęć, grafik, wektorów, nagrań wideo, ilustracji, szablonów, zasobów 3D itp.

 • Shutterstock

  Shutterstock to witryna, na której znajdziesz ponad 235 milionów zdjęć, filmów, modeli itp. Wysokiej jakości obrazy zamieszczone na tej stronie są idealne do użytku komercyjnego.

 • Depositphotos

  Bank obrazów Depositphotos oferuje 218 milionów plików. W tej dostępnej do pobrania bazie danych zdjęć zawsze znajdziesz to, czego potrzebujesz.

 • 123rf

  123rf to znana agencja fotograficzna zajmująca się sprzedażą zdjęć wolnych od tantiem w przystępnych cenach. Zdjęcia tam publikowane są wykorzystywane przez Google, Apple itp.

 • Gettyimages

  Amerykańska agencja zarządzająca bankiem zdjęć, filmów, wideo i muzyki z siedzibą w Seattle. W archiwum agencji znajduje się ponad 80 milionów fotografii, fotografii, ilustracji i filmów, aktualnych i dawnych, pochodzących ze zbiorów fotograficznych i archiwów.

 • Strony bezpłatne:
 • Free Images

  Free Images posiada bardzo bogatą bazę, która pozwala na wyszukiwanie zdjęć nawet przy użyciu polskich słów kluczowych. Oprócz darmowych obrazów wyświetla również zdjęcia premium z platformy iStock. Jeśli nie możesz znaleźć idealnej ilustracji w bezpłatnej bazie danych, możesz rozważyć zakup zdjęcia komercyjnego.

 • Pexels

  Pexels jest dostawcą zdjęć i materiałów wideo. Serwis utrzymuje bibliotekę zawierającą ponad 3,2 miliona zdjęć i filmów, która każdego miesiąca rośnie o około 200 000 plików.

 • Pixabay

  Pixabay to kolejna platforma, która umożliwia wyszukanie zdjęć z wykorzystaniem haseł w języku polskim. Zwróć uwagę, że na górze każdego z wyszukań pojawią się w pierwszej kolejności zdjęcia komercyjne shutterstock, a pod nimi darmowe grafiki z bazy Pixabay.

 • StockSnap

  StockSnap to darmowa wyszukiwarka zdjęć, w której wyszukujemy słowami w języku angielskim. Darmowe zdjęcia StockSnap są poprzedzone kilkoma flash markerami, oznaczonymi gwiazdką w rogu zdjęcia oraz znakiem wodnym.

 • Unsplash

  Unsplash to strona internetowa poświęcona udostępnianiu zdjęć stockowych na licencji Unsplash. Od 2021 r. należy do Getty Images. Witryna obsługuje ponad 265 000 współpracujących fotografów i generuje ponad 16 miliardów wyświetleń zdjęć miesięcznie w swojej rosnącej bibliotece ponad 3,2 miliona zdjęć.

Możesz wykonać też zdjęcia, grafiki lub nakręcić film samodzielnie

Pamiętać trzeba, że mimo ogromnej dostępności zdjęć, grafik w internecie możemy nie znaleźć idealnie odpowiadającego nam materiału zdjęciowego lub grafik.

Wtedy jedynym rozwiązaniem może okazać się samodzielne "wyprodukowanie" materiałów na naszą stronę internetową. Oczywiście musimy mieć wystarczająco duże umiejętności fotograficzne, filmowe lub graficzne no i posiadać odpowiedni sprzęt. Dodatkową zaletą samodzielnie przygotowanych zdjęć, grafik i filmów jest to, że nie będą one nas nieco kosztowały poza włożoną w ich zrobienie pracą.

Formularz Kontaktowy

Napisz nam jak możemy Ci pomóc